سخنرانی در شبکه سازی فردی؛ مسیر خلوت، سریع و مطمئن

خلوت، ترسناک اما مطمئن و سریع

سخنرانی در شبکه سازی فردی
تصویر: توسط Michal Czyz در Unsplash

در شبکه‌سازی فردی، سخنرانی مثل یک مسیر خلوت، تاریک و ترسناک می‌ماند؛ یا مثل یک پُلِ باریک در ظلمت شب. این مسیر به این دلیل خلوت‌است چون همه از آن می‌ترسند. سخنرانی راهی میان‌بُر، سریع و مطمئن است به سمت شبکه‌ی فردی قدرتمند. خودتان امتحان کنید.

سخنرانی مثل تماس یا ایمیل سرد (cold email) نیست که در آن برای آدم‌ها همچنان بیگانه / غریبه باقی بمانید یا به شکل یک مزاحم ثبت شوید. سخنرانی از هر نوعِ که باشد – ارائه پرزنتیشن، گپ زدن در یک جمع کوچک و یا صحبت در یک محفل چند صد نفری، همیشه مؤثر و مفید واقع می‌شود.

ترس مردم از سخنرانی راه خلوت به سمت شبکه سازی فردی ایجاد می‌کند.

با ارائه سخنرانی، اعتبارتان را افزایش می‌دهید، تخصص‌تان را تبلیغ می‌کنید و ارزش‌تان را برای مخاطبان بالا می‌برید. هنگام سخنرانی ستاره مجلس هستید و به محضِ اتمام سخنرانی اکثر مخاطبان دوست دارند با شما آشنا باشند.

مسیر خلوت، رقابت پایین

مزیت اصلی سخنرانی در این است که اکثر مردم از آن فرار می‌کنند و به این دلیل این مسیر خلوت است. افرادی زیادی حاضرند هر کاری انجام دهند تا سخنرانی نکنند. به این ترتیب رقابت در شبکه‌ سازی فردی از طریق سخنرانی پایین است.

سخنرانی، آنچنانی در نخست به نظر می‌رسد، دشوار نیست. آمادگی لازم، مدیریت یک دقیقه اول سخنرانی و جمع‌بندی هوشمندانه می‌تواند این کار را ساده سازد. سخت‌ترین قسمت سخنرانی در واقع، همان جرأت اقدام به سخنرانی است.

در سخنرانی، مدیریت دقیقه‌ی شروع و لحظه‌ی جمع‌‌بندی دشوار است؛ همین!

نکته‌ی مهمی که در سخنرانی برای شبکه‌سازی فردی نباید فراموش کنید، انداختن یک قلاب است؛ به این معنی که در جریان سخنرانی چیزی را به مخاطبان وعده کنید که در ختم سخنرانی برایشان خواهید داد. برای مثال: فایل پی‌دی‌اف پرزنتیشن، فیلم سخنرانی، کتاب مرتبط با موضوع یا چیزهای بهتری.

سخنرانی راه میان‌بُر در مسیر شبکه سازی فردی

سخنرانی مانند یک مسیر خلوت و راه میان‌بُر به سمت شبکه‌سازی فردی است. سخت‌ترین قسمت سخنرانی جرأت اقدام به سخنرانی است. آمادگی لازم، مدیریت یک دقیقه اول و جمع‌بندی مناسب سخنرانی را ساده می‌کند. از قدرت سخنرانی برای شبکه‌سازی فردی بی‌خبر نباشید.


💡 نقشه‌راه شبکه‌سازی فردی (درحال تکمیل)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *